Zaćma

Zaćma (łac. cataracta) polega na przymgleniu soczewki znajdującej się wewnątrzgałki ocznej człowieka, co zmniejsza jej przepuszczalność dla światła i zaburza proces widzenia.

Soczewka oka ludzkiego, składająca się głównie z białek i wody, może ulec zmętnieniu z powodu urazu oka, choroby ogólnoustrojowej a nawet na skutek stosowania pewnych leków. Jednak w 90 procentach przypadków mętnienie jest wynikiem procesu starzenia się organizmu.

Zaćma sprawia, że widziany obraz staje się nieostry, jasne kolory wydają się ciemniejsze, a widzenie nocą jest znacznie utrudnione. Dlatego też okulary używane do czytania, czy też szkła do dali, które dotychczas pomagały w wykonywaniu prostych czynności, okazują się nieskuteczne.

Życie z zaćmą jest niezwykle trudne, a kłopoty ze wzrokiem wpływają na stopniowe ograniczanie codziennej aktywności.

Zapobieganie zaćmie jest niestety niemożliwe. Zmętniałą soczewkę można jednak usunąć i wszczepić w jej miejsce sztuczną soczewkę, dzięki której chory odzyskuje ostrość widzenia. Jedynym skutecznym leczeniem zaćmy jest zatem zabieg operacyjny. 

EuroMedic wykonuje operacje zaćmy w Polsce i w Czechach.

 

Kontakt

Okulista Częstochowa 

ul. Rędzińska 112

 

Tel.: 888 80 10 10

Tel.: 888 30 30 80

Tel.: 888 30 20 80

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Laserowa korekcja wzroku | Operacje zaćmy