LASEROWA KOREKCJA WZROKU

korekcja visum1

Laserowa korekcja wzroku

To zabieg stosowany w korekcji różnorodnych wad wzroku, który pozwala zrezygnować z noszenia okularów lub soczewek kontaktowych. Specjalista używa lasera aby wymodelować tzw. krzywiznę przednią rogówki oka. Laserowa korekcja wzroku należy do najbezpieczniejszych i najprecyzyjniejszych zabiegów okulistycznych. Wykonuje się ją w warunkach ambulatoryjnych, stosując znieczulenie miejscowe (w postaci kropli do oczu). Zabieg przebiega zupełnie bezboleśnie.

laserowa korekcja wzroku

 

Dlaczego my

W naszej placówce wszystkie zabiegi laserowej korekcji wzroku wykonywane są przez wysoko wykwalifikowany personel medyczny z wykorzystaniem lasera WaveLight® EX500 amerykańskiej firmy Alcon. Istnieje możliwość kwalifikacji, przeprowadzenia zabiegu i kontroli w ciągu 24 godzin wraz z noclegiem w hotelu bez dodatkowych opłat.

Do góry

Czy laserowa korekcja wzroku jest dla mnie?

laserowa korekcja wzroku

Wada wzroku krótkowzroczność

 

Krótkowzroczność (myopia) polega na tym, że układ optyczny oka ma zbyt dużą moc optyczną w stosunku do długości osiowej gałki ocznej. Oznacza to, że promienie światła biegnące od przedmiotów znajdujących się daleko, po przejściu przez układ optyczny oka skupiają się przed siatkówką, powodując powstanie nieostrego obrazu na siatkówce. Aby skorygować krótkowzroczność przeprowadzając zabieg laserowej korekcji wzroku należy tak wymodelować przednią powierzchnię rogówki, aby uległa ona spłaszczeniu w części centralnej.

laserowa korekcja wzroku

Wada wzroku nadwzroczność

 

Nadwzroczność (dalekowzroczność, hipermetropia) jest wadą przeciwną do krótkowzroczności. Oznacza to, że promienie światła biegnące od przedmiotów znajdujących się w dali wzrokowej, po przejściu przez układ optyczny oka skupiają się za siatkówką. To również powoduje powstanie nieostrego obrazu na siatkówce. Aby skorygować nadwzroczność przeprowadzając zabieg laserowej korekcji wzroku należy tak wymodelować przednią powierzchnię rogówki, aby uległa ona uwypukleniu w części centralnej.

laserowa korekcja wzroku

Wada wzroku astygmatyzm

 

Astygmatyzm (niezborność) polega na tym, że w przeciwieństwie do krótkowzroczności i nadwzroczności w oku promienie światła nie skupiają się w jednym punkcie. Wiązka światła po przejściu przez układ optyczny oka staje się wiązką o dwóch liniowych ogniskach, które skupiają się z różną siłą tworząc tzw. plamkę rozmycia. Wynika to z nieregularnego kształtu rogówki lub soczewki oka. Aby skorygować astygmatyzm przeprowadzając zabieg laserowej korekcji wzroku spłaszczamy lub uwypuklamy rogówkę w danej osi.

Laserowa Korekcja Wzroku

Czy laserowa korekcja wzroku jest dla mnie?

 

Laserowa korekcja oczu staje się coraz bardziej powszechną metodą . Na świecie korzystają z niej setki tysięcy osób, które w zabiegu pokładają nadzieję na poprawę komfortu życia. Dzięki tej metodzie realizują swoje pasje - uprawiają ulubione zawody i sporty, a panie malują się bez trudu. Metodę można stosować niemal u każdego dorosłego pacjenta. Nie wykonuje się jej u dzieci, ponieważ ich narząd wzroku wciąż się rozwija. Zabiegowi mogą poddać się osoby, których wada wzroku jest ustabilizowana, a oczy zdrowe.

Nasz laser

 

korekcja wzroku laserowaWaveLight® EX500 firmy Alcon to najszybszy laser excimerowy na świecie, wyposażony w zintegrowany system bezpieczeństwa - Eye Tracker 6D, gwarantujący pełne bezpieczeństwo zabiegu. Średni czas działania lasera na rogówkę oka nie przekracza 10 sekund. Nasz laser wykonuje w standardzie zabiegi typu Premium oparte o analizę czoła fali tzw. Wavefront optimized, za które inni producenci każą sobie dopłacać. Niwelują one aberracje układu optycznego oka powodujące obniżenie kontrastu czy słabe widzenie w ciemności.

Do góry

Cennik

Wykonanie zabiegu laserowej korekcji wzroku jest zależne od ogólnego stanu zdrowia oraz szczegółowych, kwalifikacyjnych badań okulistycznych, przeprowadzonych w naszej placówce. Badania kwalifikacyjne płatne osobno 250 zł.

 

Tylko u nas stała kwota za operację, lekarz wybiera najlepszą metodę dla Ciebie.

 

 • Pakiet 1
 • Premium LASEK
 • 3000 zł

 • Całkowita cena zabiegu za jedno oko.
 • Zamów teraz
 • Pakiet 2
 • Premium LASIK
 • 3000 zł

 • Całkowita cena zabiegu za jedno oko.
 • Zamów teraz
 • Pakiet 3
 • Premium EBK
 • 3000 zł

 • Całkowita cena zabiegu za jedno oko.
 • Zamów teraz
 • Pakiet 4
 • Premium EPI-LASIK
 • 3000 zł

 • Całkowita cena zabiegu za jedno oko.
 • Zamów teraz
 • Pakiet 5
 • Premium SBK-LASIK
 • 3000 zł

 • Całkowita cena zabiegu za jedno oko.
 • Zamów teraz
 

 

Istnieje możliwość kwalifikacji, przeprowadzenia zabiegu i kontroli w ciągu 24 godzin wraz z noclegiem w hotelu bez dodatkowych opłat.

 

 

Zapłać za operację laserowej korekcji wzroku w 10 równych ratach, bez żadnych dodatkowych kosztów.

 

 

Atrakcyjne raty 0%.

 

Do góry

7 prostych kroków

Formularz kwalifikacyjny

 

Dla Twojej wygody udostępniamy formularz kwalifikacyjny, który trzeba wypełnić podczas pierwszej wizyty, w przypadku badań do zabiegu refrakcji. Teraz formularz możesz wypełnić w domu i odesłać na nasz adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub można go wydrukować i przynieść na pierwszą wizytę.

Kliknij i pobierz formularz

Wizyta kwalifikacyjna

 

Podczas pierwszej konsultacji specjalista przeprowadza szereg szczegółowych badań wzroku, m.in.: badanie ostrości, badanie topografii rogówki, badanie w lampie szczelinowej, badanie dna oka, biometrię i wiele innych. Na podstawie wyników lekarz indywidualnie dobiera optymalną technikę zabiegu. Okulista służy radą, wyjaśnia też, na czym polega korekcja refrakcji, oraz specyfikę i szczegóły samego zabiegu. Wyczerpująco odpowie również na wszystkie pytania oraz poinstruuje Cię, jak należy przygotować się do laserowej korekcji wzroku.

Przed zabiegiem

 

Pamiętaj, żeby wypełnić wszystkie zalecenia lekarza specjalisty dotyczące przygotowania do zabiegu. W tym dniu:

 • nie wykonuj makijażu,
 • załóż wygodne ubranie,
 • zabierz okulary przeciwsłoneczne,
 • powinieneś być wolny od wszelkich infekcji (np. od opryszczki).

Zabieg

 

Gdy zgłosisz się do naszej Kliniki zostaniesz od razu otoczony troskliwą i profesjonalną opieką. Możesz zadać nam każde pytanie, zgłosić wszelkie wątpliwości – jesteśmy do Twojej dyspozycji i służymy wiedzą i doświadczeniem. Zabieg laserowej korekty wzroku przebiega bezboleśnie i w bezstresowej atmosferze, dzięki innowacyjnym metodom operacyjnym i aplikacji silnie znieczulających kropli. W czasie korekcji możesz odczuć jedynie nieduży ucisk na oku i przytrzymywanie powiek. Światło laserowe nie wywołuje żadnego bólu. Zabieg wykonywany na parze oczu trwa tylko kwadrans. Po przeprowadzonym zabiegu odpoczywasz zwykle 1-2 godziny, aż nie zadeklarujesz dobrego samopoczucia i nie wyrazisz gotowości powrotu do domu.

Po zabiegu

 

Po zabiegu nie wolno prowadzić samochodu, powinno się nosić okulary przeciwsłoneczne, w przypadku dolegliwości bólowych należy przyjąć środek przeciwbólowy. Możesz odczuwać dyskomfort w postaci łzawienia lub swędzenia oczu, wrażenia obecności ciała obcego w operowanym oku, a także nadwrażliwości na światło (stąd zalecenie okularów przeciwsłonecznych). Musisz stosować specjalne krople, ściśle wg zaleceń i recepty od lekarza. Chirurg, który przeprowadzał operację zaprosi Cię na wizytę kontrolną dzień po operacji, kiedy osobiście oceni wyniki i efekty terapii.

Rekonwalescencja

 

Efekty operacji można zaobserwować bardzo szybko – zazwyczaj dzień po wykonaniu zabiegu widzi się już znacznie lepiej. Kolejne 2-3 doby to okres, w którym pozytywne zmiany będą wyraźnie postępować. Klasyczne zalecenia po wykonaniu zabiegu: musisz stosować specjalne krople, nie możesz używać żadnych innych kropli, powinieneś unikać kontaktu z osobami chorymi, przez pierwsze doby trzeba ograniczyć pracę przed monitorem komputera, przez 2 tygodnie po zabiegu nie wolno malować oczu, przez ok. 4 tygodnie po zabiegu powinieneś unikać zakurzonych i zadymionych pomieszczeń, przez 2 miesiące po zabiegu nie możesz kąpać się w basenach oraz przebywać na słońcu lub korzystać z solarium bez okularów przeciwsłonecznych.

Konsultacja

 

W czasie powrotu do zdrowia po zabiegu laserowej korekcji wzroku masz do swojej dyspozycji zespół naszych specjalistów, którzy służą pomocą, wsparciem i informacją. Kolejnej konsultacji możesz spodziewać się tydzień po laserowej korekcji wzroku – wówczas specjalista zbada postępy poprawy widzenia. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Do góry

Nasi pacjenci o zabiegu:

Gorąco polecam zabieg laserowej korekcji wzroku w klinice Euromedic! Moja wada wzroku (astygmatyzm i krótkowzroczność) utrudniała mi codzienne życie i z radością się jej pozbyłam. Wszystkie badania kwalifikujące okazały się bezbolesne, sam zabieg zaś trwał ok 10 min i naprawdę nic nie bolał. Bałam się jak każdy na moim miejscu, ale fachowe ręce Lekarzy i ich wskazówki podczas zabiegu sprawiły, że zabieg skończył się zanim tak naprawdę poczułam strach. Podczas jednego zabiegu miałam zoperowane oboje oczu. Efekt zobaczyłam od razu, w zasadzie od momentu wstania z łóżka operacyjnego. Nagle moje życie nabrało innego wymiaru. Pełną ostrość widzenia uzyskałam na trzeci dzień po zabiegu i wróciłam do pracy. Jestem bardzo zadowolona i polecam klinikę Euromedic wszystkim, którzy chcą zapomnieć jak wyglądają okulary. W moim odczuciu to nie była operacja, a zabieg kosmetyczny,  bo trwał chwilę, a przede wszystkim czułam wsparcie i opiekę wszystkich w klinice. Życzę wszystkiego dobrego, pacjentów tak zadowolonych jak ja i jeszcze raz dziękuję za tak ciepłe podejście do mnie jako pacjentki!

Justyna

Całe życie marzyłam żeby widzieć bez okularów i to marzenie się spełniło! Od operacji laserowej korekcji wzroku minął zaledwie miesiąc, a ja już zapomniałam że kiedykolwiek potrzebowałam szkieł! Profesjonalne i miłe podejście personelu sprawiło że bez strachu poddałam się temu zabiegowi. Gorąco polecam klinikę Euromedic! Moim zdaniem to najlepsi specjaliści od oczu.

Beata

Moja ocena zabiegu laserowej korekcji wzroku, któremu poddałam się w klinice Euromedic w Częstochowie jest bardzo pozytywna. Z uwagi, że mieszkam za granicą nasz kontakt był utrudniony i bardzo cieszy mnie, że wszystko zostało świetnie zorganizowane. Pani dr Ewa Lange jest doskonałym specjalistą i zarazem przemiłą osobą. Rozwiała moje wszystkie wątpliwości i bardzo pomogła w podjęciu tej życiowej decyzji.

Klinikę Euromedic polecam wszystkim, którzy pragną spełnić swoje marzenia o życiu bez okularów. Bardzo dziękuję za współprace. Pozdrawiam serdecznie

Anna

Jestem po korekcji laserowej wzroku. Chciałabym przede wszystkim podziękować calej kadrze osób które dbały o moje dobre samopoczucie przed, w trakcie a takze po zabiegu. wyrazy uznania kieruje w szczególności do dr Lange która bezpośrednio sprawiła ze dzis widzę idealnie ale również do dr Nowaka który zajął się mną przed zabiegiem odpowiadając na wszystkie pytania. Moje odczucia co do zabiegu sa bardzo pozytywne. Polecam każdemu kogo życie zależne jest od okularów :)

Sandra

Od zawsze chciałem zostać strażakiem i nigdy nie nosiłem okularów. Kiedy wreszcie stanąłem przed Komisją kwalifikującą do zawodowej służby w Państwowej Straży Pożarnej okazało się, że nie zostanę przyjęty bo mam wadę wzrok. Najpierw załamałem się…, a później zaufałem lekarzom z kliniki Euromedic, którzy obiecali że poprawią mój wzrok. Już na trzeci dzień po zabiegu laserowej korekcji wzroku przeprowadzonym w klinice Euromedic ponownie stanąłem przed tą samą Komisją i bez problemów przeszedłem badania lekarskie. Dziękuję wszystkim w klinice Euromedic za to, że mi pomogli!

Jarek

Nie spodziewałem się, że będę tak dobrze widzieć po zabiegu i będę polecać klinikę Euromedic.

Paweł

Moja opinia o laserowej korekcji wzroku, której poddałem się w klinice Euromedic w Częstochowie jest w 100% POZYTYWNA! Po pierwsze, badania kwalifikacyjne były bardzo dokładne - nie trzeba było się bać, że coś zostanie pominięte czy niezauważone. Po drugie - sam zabieg był raczej krótki i bezbolesny. Po trzecie - lekarze (oraz pozostały personel) byli naprawdę życzliwi, a przy tym pełni profesjonalizmu. Miło było przebywać w tej klinice. A po czwarte i najważniejsze: tuż po wyjściu z sali pooperacyjnej byłam w stanie przeczytać napis na drzwiach na drugim końcu korytarza - przed korekcją bez okularów miałabym problem dostrzec, że coś tam w ogóle jest napisane ;) Po ponad 19 latach zaczynam nowe życie, życie BEZ OKULARÓW !

Katarzyna

Do góry

Kontakt

Twój Okulista - Częstochowa 

ul. Rędzińska 112

 

Tel.: 888 303 090

Tel.: 888 302 080

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.