leczenie lucentis

 

Leczenie lekiem Lucetis

Podanie leku Lucentis do wnętrza gałki ocznej w formie zastrzyku to zabieg mający charakter minimalnie inwazyjny. Stosując ten sposób leczenia zwyrodnienia plamki żółtej (leczenie AMD) a obecnie także zamknięcia naczyń żylnych siatkówki i retinopatii cukrzycowej, po raz pierwszy można mówić nie tylko o ograniczaniu skutków zachorowania, lecz również o zwalczaniu przyczyn jego powstania.

specjalisci

 

Czas trwania leczenia

Podanie leku Lucentis nie wymaga hospitalizacji. Wstrzyknięcia są powtarzane w odstępach 4-6 tygodniowych, zalecane są co najmniej 3 iniekcje. Po tym okresie czasu wyniki leczenia są oceniane i ustalane są zalecenia co do dalszego postępowania (ewentualnych dalszych iniekcji, laseroterapii lub jeśli brak jest zadowalających efektów terapeutycznych, leczenie ulega zakończeniu).

Do góry

Leczenie lekiem Lucentis

 

rodzaje soczewek

AMD (Age Related Macular Degeneration)

stanowi główną przyczynę pogorszenia ostrości wzroku u osób po 50 roku życia w krajach wysokorozwiniętych.

AMD to choroba plamki - części siatkówki odpowiedzialnej za widzenie centralne. Prowadzi do pogorszenia widzenia, a z czasem do całkowitej utraty widzenia centralnego - utrudniając, a czasem uniemożliwiając wykonywanie codziennych czynności takich jak: czytanie, oglądanie telewizji, prowadzenie samochodu itd. Schorzenie charakteryzuje się powolnym i bezbolesnym postępem. Jednak w niektórych przypadkach

AMD może rozwijać się szybko, powodując nieodwracalną utratę wzroku w bardzo krótkim czasie - postać wysiękowa.

dme

DME

Powikłania cukrzycy mogą dotyczyć każdej struktury w narządzie wzroku. Spośród powikłań cukrzycy główną przyczyną pogorszenia widzenia i utraty wzroku jest retinopatia cukrzycowa, która z różnym tempem progresji rozwija się u wszystkich chorych na cukrzycę.

Najczęstszymi bezpośrednimi przyczynami utraty wzroku są: krwotok oraz cukrzycowy obrzęk plamki (DME). DME jest najczęstszą przyczyną ślepoty wśród osób w wieku produkcyjnym.

Obecnie stosowaną strategią leczniczą jest wczesne wykrycie retinopatii, laserowa fotokoagulacja siatkówki oraz iniekcje wewnątrzgałkowe Lucentis.

operacje zacmy 11

RVO

RVO to niedrożność naczynia (lub naczyń) żylnych w siatkówce oka spowodowana zakrzepem. Istnieją dwie postacie RVO: niedrożność żyły środkowej siatkówki (CRVO) i niedrożność gałęzi żyły środkowej siatkówki (BRVO). Jest to dość powszechne schorzenie naczyń, które – jeśli nie jest leczone – może prowadzić do ślepoty.

RVO może powodować obrzęk plamki, części siatkówki znajdującej się z tyłu oka, dzięki której możemy widzieć ostry obraz w centrum pola widzenia.

Leczenie RVO: iniekcje wewnątrzgałkowe Lucentis.

Dr n med. Halina Wykrota

Wybitna specjalistka leczenia chorób siatkówki, w latach 1989-2009 pracowała w Szpitalu Okulistycznym w Katowicach przy ulicy Ceglanej. Problematyką AMD zajmuje się od lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. W roku 2000 jako pierwsza w Polsce wprowadziła leczenie AMD metodą terapii fotodynamicznej. Od 2006 roku, ponownie jako pierwsza w kraju, prowadzi leczenie AMD z zastosowaniem iniekcji Lucentis.

 

Dr n med. Michał Szymon Nowak

Wieloletni pracownik szpitala klinicznego im. Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi - wiodącej kliniki okulistycznej w kraju, jest także autorem lub współautorem ponad 30 publikacji w polskich i międzynarodowych czasopismach okulistycznych oraz ponad 50 wystąpień naukowych na zjazdach w Polsce oraz w Stanach Zjednoczonych, Szwajcarii, Niemczech, Austrii, Holandii, Słowenii, Chinach, Brazyli i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Do góry

Cennik zabiegów

 

Wykonanie zabiegu jest zależne od ogólnego stanu zdrowia, oraz szczegółowych, kwalifikacyjnych badań okulistycznych, przeprowadzonych w Naszej Klinice. Badanie kwalifikacyjne płatne osobno 200 zł (obejmuje konsultację lekarza specjalisty chorób siatkówki i badanie optycznej koherentnej tomografii siatkówki- OCT).

 

NAJNIŻSZE CENY W POŁUDNIOWEJ POLSCE !!!

 • Pakiet 1
 • Jedna iniekcja Lucentis
 • Cena 2000 zł
 •  
 • Zamów teraz
 • Pakiet 2
 • Trzy iniekcje Lucentis*
 • Cena 5700 zł 5% rabatu
 • (1900 zł za jedną iniekcję)
 • Zamów teraz
 • Pakiet 3
 • Pięć iniekcji Lucentis**
 • Cena 9000 zł 10% rabatu
 • (1800 zł za jedną iniekcję)
 • Zamów teraz
 

 

* zalecana wstępna terapia

** średnia ilość iniekcji w pierwszym roku leczenia

 

Do góry

Kontakt

Częstochowa 

ul. Rędzińska 112

 

Tel.: 888 80 10 10

Tel.: 888 30 30 80

Tel.: 888 30 20 80

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.