leczenie iniekcje leku

 

Iniekcje doszklistkowe

stosujemy w leczeniu zwyrodnienia plamki żółtej (leczenie AMD) a obecnie także zamknięcia naczyń żylnych siatkówki i retinopatii cukrzycowej. Podanie leku do wnętrza gałki ocznej w formie zastrzyku to zabieg mający charakter minimalnie inwazyjny. Stosując ten sposób leczenia, po raz pierwszy można mówić nie tylko o ograniczaniu skutków zachorowania, lecz również o zwalczaniu przyczyn jego powstania.

laserowa korekcja wzroku

 

Czas trwania leczenia

Podanie leku nie wymaga hospitalizacji. Wstrzyknięcia są powtarzane w odstępach 4-6 tygodniowych, zalecane są co najmniej 3 iniekcje. Po tym okresie czasu wyniki leczenia są oceniane i ustalane są zalecenia co do dalszego postępowania (ewentualnych dalszych iniekcji, laseroterapii lub jeśli brak jest zadowalających efektów terapeutycznych, leczenie ulega zakończeniu).

Do góry

Wskazania do iniekcji doszklistkowych (terapii anty VEGF)

 

Operacje zaćmy

AMD (Age Related Macular Degeneration)

stanowi główną przyczynę pogorszenia ostrości wzroku u osób po 50 roku życia w krajach wysokorozwiniętych.

AMD to choroba plamki - części siatkówki odpowiedzialnej za widzenie centralne. Prowadzi do pogorszenia widzenia, a z czasem do całkowitej utraty widzenia centralnego - utrudniając, a czasem uniemożliwiając wykonywanie codziennych czynności takich jak: czytanie, oglądanie telewizji, prowadzenie samochodu itd. Schorzenie charakteryzuje się powolnym i bezbolesnym postępem. Jednak w niektórych przypadkach

AMD może rozwijać się szybko, powodując nieodwracalną utratę wzroku w bardzo krótkim czasie - postać wysiękowa.

zaćma operacje

DME

Powikłania cukrzycy mogą dotyczyć każdej struktury w narządzie wzroku. Spośród powikłań cukrzycy główną przyczyną pogorszenia widzenia i utraty wzroku jest retinopatia cukrzycowa, która z różnym tempem progresji rozwija się u wszystkich chorych na cukrzycę.

Najczęstszymi bezpośrednimi przyczynami utraty wzroku są: krwotok oraz cukrzycowy obrzęk plamki (DME). DME jest najczęstszą przyczyną ślepoty wśród osób w wieku produkcyjnym.

Obecnie stosowaną strategią leczniczą jest wczesne wykrycie retinopatii, laserowa fotokoagulacja siatkówki oraz iniekcje wewnątrzgałkowe.

operacje zaćmy

RVO

RVO to niedrożność naczynia (lub naczyń) żylnych w siatkówce oka spowodowana zakrzepem. Istnieją dwie postacie RVO: niedrożność żyły środkowej siatkówki (CRVO) i niedrożność gałęzi żyły środkowej siatkówki (BRVO). Jest to dość powszechne schorzenie naczyń, które – jeśli nie jest leczone – może prowadzić do ślepoty.

RVO może powodować obrzęk plamki, części siatkówki znajdującej się z tyłu oka, dzięki której możemy widzieć ostry obraz w centrum pola widzenia.

Leczenie RVO: iniekcje wewnątrzgałkowe.

Błona CNV w przebiegu wysokiej krótkowzroczności zwyrodniającej.

 

Błona CNV jako powikłanie innych chorób tylnego odcinka oka.

 

Błona CNV idiopatyczna.

Do góry

Cennik zabiegów

 

Wykonanie zabiegu jest zależne od ogólnego stanu zdrowia, oraz szczegółowych, kwalifikacyjnych badań okulistycznych, przeprowadzonych w naszej placówce. Badanie kwalifikacyjne płatne osobno 250 zł (obejmuje konsultację lekarza specjalisty chorób siatkówki i badanie optycznej koherentnej tomografii siatkówki- OCT).

 

 • PAKIET 1
 •  
 • jedna iniekcja lekiem zarejestrowanym firmy Novartis

 •  
 • 1000 zł
 • PAKIET 2
 •  
 • 3 iniekcj lekiem zarejestrowanym firmy Novartis
 • 10 rat po 300 zł lub 3000 zł
 • PAKIET 3
 •  
 • 5 iniekcji lekiem zarejestrowanym firmy Novartis
 • 10 rat po 500 zł lub 5000 zł
Do góry

 

Możliwość noclegu w hotelu w cenie 150zł. Istnieje także możliwość zwiedzania klasztoru na Jasnej Górze. 

Do góry

Kontakt

Okulista Częstochowa 

ul. Rędzińska 112

 

Tel.: 888 80 10 10

Tel.: 888 30 30 80

Tel.: 888 30 20 80

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Laserowa korekcja wzroku | Operacje zaćmy